Spacer w okolicy paryskiej Opery

Spacer w okolicy paryskiej Opery

Spacer w okolicy paryskiej Opery sprawia przyjemność nie tylko zagorzałym fanom zakupów. Opera jest  miejscem, gdzie można rozpocząć spacer po całej dzielnicy. To dzielnica, gdzie znajdziecie miedzy innymi największe paryskie domy towarowe ale także cała dzielnica jest jednym z najpiękniejszych dziedzictw urbanistyki Haussmanna. Wraz z otwarciem Grands Magasins pod koniec XIX wieku dzielnica Opéra stała się centrum paryskich zakupów.

spacer w okolicy paryskiej opery

Spacer w okolicy Opery, czyli 5 rzeczy do zrobienia w tej wyjątkowej okolicy …

Zobacz wnętrze Opery Garnier 

Pierwszym miejscem jakie koniecznie musicie zobaczyć jest budynek Opery. Po pierwsze jest to historyczny pomnik okazałości wspaniałych dzieł jakie zostały podjętych pod rządami Napoleona III. Kolejnych argumentów aby zobaczyć wnętrze  Opera Garnier jest wiele, oprócz fasady, Wielkie Schody, ozdoby i sufit Chagalla. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o suficie paryskiej Opery, to zachęcam do lektury a jeśli chcecie zobaczyć go na własne oczy, najlepiej zarezerwować wcześniej tutaj
 Rozpoczniecie spacer w dzielnicy Opery od wizyty  w uznanej na całym świecie instytucji, gdzie występują największe nazwiska baletu i opery. 

8 Rue Scribe, 75009 Paris

Odkryj Galeries Lafayette i wejdź na dach domu handlowego, by podziwiać Paryż 

spacer w okolicy paryskiej Opery Garnier

Siedem pięter sklepu Haussmann zawiera ofertę ponad 3500 marek. To największa kolekcja mody damskiej na świecie, przodująca w modzie, skupiająca najbardziej eleganckie nazwy. Duch projektantów, których stroje zajmują całkowicie przeprojektowaną przestrzeń, przenika atmosferę sklepu. 

40 Boulevard Haussmann, 75009 Paris


Odwiedź Muzeum Perfum Fragonard i poznaj historię perfum

Przechadzając się w okolicach Opery, nie można przegapić imponujących zbiorów tego wyjątkowego muzeum. 
Pozwala prześledzić 3000 lat historii, ale także odkryć tajemnice produkcji i know-how prowansalskiego domu Fragonard. Jeśli jesteś pasjonatem świata perfum lub po prostu miłośników produktów stworzonych z talentem przez dom Fragonarda od prawie wieku,  muzeum perfum jest dla Ciebie!
3-5 Square de l’Opéra-Louis Jouvet, 75009 Paris

Spacer w okolicy paryskiej Opery  to okazja aby spotkać swoje ulubione gwiazdy w Muzeum Grévin 

Jesteś fanem piłki nożnej, a może chcesz spotkać papieża Franciszka ?  Paryskie muzeum figur woskowych umożliwi ci spotkanie z wieloma postaciami znanymi na całym świecie. 
10 Boulevard Montmartre, 75009 Paris

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.