Plaże w Paryżu i na przedmieściach

Plaże w Paryżu i na przedmieściach

Lato zagościło już na dobre w Paryżu i całym regionie. Nawet dało się mieszkańcom Paryża mocno we znaki. Plaże w Paryżu i na przedmieściach przeżywają prawdziwe oblężenie ! 
Ci, którzy przyjeżdżają tutaj w celach turystycznych mogą oczywiście schronić się w klimatyzowanych salach muzealnych. Wieczorem, kiedy temperatury są dużo bardziej przyjazne dla człowieka, tak jak Paryżanie korzystamy z każdego skrawka zieleni w miejskich parkach lub sączymy mojito na tarasach kawiarni…Jest wiele możliwośc. Więcej, możecie przeczytać tutaj, jeśli chcecie spędzić lato w Paryżu. 

Jeśli jesteście tutaj na dłużej i dusicie się w tej miejskiej dżungli, skorzystajcie koniecznie z bogatej oferty paryskich lub regionalnych „akwenów”. Nie wierzycie? Myślicie, że w Paryżu to tylko „Paris Plage”? 

W całym regionie paryskim jest kilka miejsc, gdzie można zanurzyć się w sercu natury … i to wszystko pozostając w w Île-de-France! Francuskie Base de loisir to nic innego jak baza rekreacyjna i wypoczynkowa. Zaczęły rozwijać się od lat 60. Sa to kompleksy zieleni, wolna przestrzeń otwarta dla mieszkańców, gdzie można wypoczywać, uprawiać sport i relaksować się w przeróżny sposób.


Plaża 40 km od Paryża w L’île de Loisirs de Jablines Annet  

Pierwsza z nich to 10 km od Myszki Miki, Minnie i Donalda oraz 40 km od Paryża, ten 500 hektarowe obszar jest wyjątkowym miejscem. Jego atuty? Czysta woda o doskonałej jakości, dwie sztuczne plaże z białym piaskiem wśród najważniejszych Ile-de-France … I szkoła żeglarska do lekcji windsurfingu lub katamaranu (trzeba wcześniej rezerwować). Możesz także wypożyczyć kajak lub paddle (od 8 € za godzinę), a łowienie ryb jest dozwolone, jeśli posiadasz kartę z ośrodka rekreacyjnego (4 € za dzień).

L’île de Loisirs de Jablines Annet 

Plaże w Paryżu i na przedmieściach
©Île de Loisirs de Jablines-Annet

Plaża na północ od Paryża L’Île de loisirs du Val de Seine

 L’Île de loisirs du Val de Seine gdzie znajdziecie 260 hektarów zieleni ale przede wszystkim jezioro z piaszczysta plaża. Tutaj płaci się za wstęp na cały kompleks ale daje to również dostęp do licznych boisk do koszykówki, piłki nożnej, petanque, a także do stołów do ping-ponga. W punkcie informacyjnym można wypożyczyć piłki, rakietki i inne akcesoria aby umilić sobie czas. Koniecznie zabierzcie ręcznik i piaszczysta plaża należy do was. 

Kąpielisko otwarte w soboty, niedziele i dni świąteczne od 1 maja do 30 czerwca i wszystkie dni od 1 lipca do 2 września. Plaża strzeżona od 10h00 do 19h00. Koszt 3.80€ do 5.5€
Chemin du Rouillard
78480 Verneuil-sur-Seine 

Plaża w base de loisirs de Bois-le-Roi

OK ,  żeby się tam dostać to trochę wyprawa… ale! Wejście do tego obszaru o powierzchni 73 hektarów i pływanie (strzeżone) są bezpłatne.  Jest prawdziwa zatoczka z piasku, gdzie można poczuć się jak na plaży w Deauville … I możesz pluskać się w takiej części Sekwany, która graniczy z lasem Fontainebleau, a to jest już bezcenne.
Na miejscu dostępne prysznice i toalety, mnóstwo zajęć sportowych: wspinaczka, kajakarstwo, kolarstwo … Ale także piknik na trawie, spacery, drzemki w cieniu drzew. What else? 
Otwarte codziennie od 9h00 do 21h00. Wstęp, parking i kąpielisko są bezpłatne.

Rue de Tournezy, 77590 Bois-le-Roi

Meaux Plage 

Kolejna plaża, jaka oferują paryskie przedmieścia znajduje się w Meaux.  Wyprawa was zniechęca ? Z dworca Gare de l’Est pociągiem bezpośrednim do stacji Meaux (25 min). Stamtąd 20 minutowy spacer przez centrum miasta. Kiedy dotrzesz na nabrzeża Marny przekształcone w rodzinny kurort nadmorski, zaskoczy cie zmiana scenerii. Drewniany ponton, gdzie można robić bomby wodne, kawałek piasku, gdzie się wygrzać … I ta woda, z pewnością trochę zabłocona na brzegu, ale czysta. Bezpłatne pływanie, minigolf, badminton, turnieje siatkówki plażowej i stopy na plaży … Naleśnikarnia, lody, animacje i guinguette … Taki świąteczny nastrój! Wrócisz, mając wrażenie, że spędziłeś z weekend w Deauville. … 
Quai Jacques Prévert prolongé
77100 Meaux.
Wstęp codziennie od 11h00. Kąpielisko strzeżone do 19h00. Wejście bezpłatne. 

Plaże w Paryżu i na przedmieściach
© Ville de Meaux

A Wy z jakich plaż korzystacie w Paryżu czy na przedmieściach? 
zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.