Co warto zobaczyć w Paryżu kiedy jest pogoda

Co warto zobaczyć w Paryżu kiedy jest  pogoda

Co warto zobaczyć w Paryżu kiedy jest pogoda ? Czyli deszcz nie przeszkadza w swobodnym włóczeniu się po mieście.
Co warto zobaczyć w Paryżu  ? Często zdarza się, ze jakieś miejsca lub zabytki sa po prostu zamknięte, zatłoczone i nie atrakcyjne przez to. Podczas gdy, prawdziwe perełki architektoniczne sa na wyciągnięcie.. kilku kroków. W związku z tym, Paryskie Spacery przedstawiają listę malowniczych miejsc do odwiedzenia. Wszystkie sklasyfikowane według dzielnic.
Wydaje się, że stolica Francji jest znana wszystkim. Wciąż jednak sa miejsca niezwykłe i jednocześnie nieznane, które tylko czekają na odkrycie! Wystarczy tylko założyć wygodne buty i trafic na ładną pogodę 😉

co zobaczyć w Paryżu kiedy jest ładna pogoda?

Gdzie urodził się Molier

Fasada 31 rue du Pont-Neuf ozdobiona jest ładnym popiersiem Moliera: urodziłby się tutaj w 1620 r. Ale nieco dalej, przy 96 rue St-Honoré, inna tablica wskazuje również jego miejsce urodzenia… to razy w 1622 roku! Więc gdzie i kiedy urodziła się Moliera? Pod drugim adresem w 1622 r. Pierwszym jest błąd z XVIII wieku, który jest do dziś widoczny! Dramat należy teraz do Père Lachaise.
-> 31 rue du Pont-Neuf et 96 rue Saint-Honoré, 75001 Paris

Budynek przypominający katedrę

Pod koniec XIX wieku rue Réaumur był świadkiem pierwszego konkursu elewacyjnego w Paryżu. Idealna okazja dla architektów w stylu secesyjnym, aby pokazać swój talent! Philippe Jouannin i Édouard Singery pozostawiają nam zatem wspaniały budynek katedry z gotycką imitacją, który zapiera dech w piersiach.
-> 61 rue Réaumur, 75002 Paris.

Biblioteka, ale jaka biblioteka

Ta biblioteka, specjalizująca się w sztuce i archeologii, jest jednym z najpiękniejszych miejsc do czytania w Paryżu! Sale Labrouste mozemy zwiedzać  po rejestracji i podczas wycieczek z przewodnikiem prowadzonych przez BNF: niezwykłe odkrycie, którego nie można przegapić!
-> 58 rue de Richelieu, 75002 Paris

Średniowieczna wieża w sercu Paryża?

To ostatni ślad hotelu książąt Burgundii. Zbudowany w XV wieku, jest otwarty dla zwiedzających i prezentuje wystawy czasowe. Niezwykłe i nieoczekiwane odkrycie w dzielnicy Etienne Marcel!
-> 20 rue Etienne Marcel, 75002 Paris.

Dom Nicolas Flamel

Milenialsom znany dzięki słynnej sadze o Harrym Potterze, Nicolas Flamel jest znanym paryskim alchemikiem. Poza legendą pozostawil po sobie piękny dom z 1407 roku … który jest obecnie najstarszym domem w Paryżu!
-> 51 rue de Montmorency, 75003 Paris.

Passage de l’Ancre

Ten mały paryski pasaż prezentuje piękne sklepy z kolorowymi fasadami. Najbardziej niezwykły jest specjalista od renowacji parasoli! Wybierz tę bukoliczną ścieżkę na spokojną przerwę w sercu Paryża.
-> Passage de l’Ancre, 75003 Paris.

Krużganki klasztorne

To ostatni średniowieczny krużganek w Paryżu! Zbudowany w XV wieku, oferuje spokojny i nieoczekiwany spacer w sercu Marais. Jest otwarty tylko podczas wystaw czasowych … do odkrycia losowo podczas spaceru!
-> 24 rue des Archives, 75004 Paris.

Kula armatnia

Ta wspaniała rezydencja z XIV wieku oferuje uderzający kontrast w samym sercu Marais. Jego fasada zachowuje niezwykły element: kulę armatnią, która utknęła w ścianie 28 lipca 1830 roku! Dziś w budynku mieści się Biblioteka Forneya, otwarta dla wszystkich.
-> 1 rue du Figuier, 75004 Paris

Areny Lutecji

Kiedy Paryż został nazwany Lutèce ponad 2000 lat temu, gladiatorzy walczyli w dużym rzymskim amfiteatrze, który mógł pomieścić ponad 15 000 widzów! Pozostałości są nadal widoczne we wspaniałej Dzielnicy Łacińskiej. Są zachowane przed turystami, ponieważ ukryte przy rue Monge … dla naszej największej przyjemności.
-> 49 rue Monge, 75005 Paris.

Wielki meczet w Paryżu

Nie można przegapić imponującej architektury mauretańskiej i minaretu, który wyróżnia się wśród budynków haussmanowskich! Wielki meczet jest charakterystycznym miejscem Paryża. Jest otwarty dla zwiedzających i oferuje uroczą herbaciarnię, w której można przysiąść i odpocząć w upalne dni.
-> 2bis Place du Puits de l’Ermite, 75005 Paris.

Alzacki dom na ulicy Saint-Lazare

Ta wspaniała fasada powstała w 1894 r. Dla alzackiego restauratora, Jacqueminota Graffa. Nadal przedstawia znak starego browaru „królowi piwa”, a jednocześnie wyświetla znak Mc Donalda, który obecnie gości! Niesamowita mieszanka stylów i epok.
-> 119 rue Saint-Lazare, 75008 Paris.

Co warto zobaczyć w Paryżu kiedy jest pogoda  ? Pytanie wydaje się nieco naiwne  ponieważ każda pogoda jest dobra na zwiedzanie ale każde z tych miejsc będzie  niewątpliwie bardziej urokliwe podczas przyjemnego spaceru bez parasola.

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.