Najpiękniejsze paryskie wystawy na jesień 2017 ?

Najpiękniejsze paryskie wystawy na jesień 2017 ?

Najpiękniejsze paryskie wystawy na jesień 2017 ? Wybór jest jak zawsze dość trudny.
Paryskie muzea przygotowały bogata ofertę tej jesieni. Proponuje krótki i bardzo subiektywny przegląd wystaw zaplanowanych na najbliższe miesiące.

Pierwsza wystawę, którą zaliczam do mojej selekcji Najpiękniejsze paryskie wystawy na jesień 2017 , można oglądać w Grand Palais.
Gauguin w Grand Palais w Paryzu

«Gauguin. L’alchimiste »

Paul Gauguin jest gościem honorowym w Grand Palais do 22 stycznia 2018 r. Wystawa „Gauguin”. Alchemik „oferuje retrospektywę jego niezwykłej kariery i oferuje rzadką okazję odkrycia ponad 200 dzieł (obrazy, ceramika, rzeźby, ryciny i rysunki).
Kolejne sale muzealne odkrywają po kolei rąbka tajemnicy na temat technik pracy Gauguina i zapraszają do odkrywania doświadczeń artysty wykonanych na różnych formach. Jest to bezprecedensowa okazja do zrozumienia procesu twórczego tej wielkiej postaci w sztuce.
Grand Palais Avenue Winston Churchill 75008 Paris
Métro – Champs-Élysées – Clemenceau

«Christian Dior, couturier du rêve”

Miłośnicy mody i haute couture zgodzą się na pewno ze mną ze wystawa o paryskim Dior, jest bez wątpienia odpowiedzią na pytanie: Najpiękniejsze paryskie wystawy na jesień 2017 ?
Z okazji 70-lecia powstania domu Dior, Muzeum Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu proponuje wystawę „Christian Dior, couturier du rêve”. Jest to wyjątkowa okazja dla odwiedzających do odkrywania świata prestiżowego domu mody, jego założyciela i sześciu wielkich couturierów, którzy zapewnili mu ten wielki sukces: Yves Saint Laurent, Marc Bohan, Gianfranco Ferré, John Galliano, Raf Simons i ostatnio Maria Grazia Chiuri.
Ponad 300 sukienek haute couture, akcesoria i sztandarowe przedmioty pokazują historie mody z XX wieku.

Kolejnym wydarzeniem, które mieści się w moim subiektywnym zestawieniu «Najpiękniejsze paryskie wystawy na jesień 2017 ?» to niewątpliwie wystawa w Muzeum Marmottan. Nosi nazwę

«Monet collectionneur»

i już sam tytuł wystawy  odkrywa rąbka tajemnicy …

Do 14 stycznia w Muzeum Marmottan Monet można oglądać kolekcję dzieł sztuki Claude Monet, który okazuje się wielkim pasjonatem sztuki nie tylko jako malarz, ale także jako kolekcjoner.  Wystawa skupia setki obrazów, rysunków i rzeźb z największych muzeów świata lub prywatnych kolekcji. Jest to wyjątkowa okazja aby zobaczyć dzieła począwszy od Delacroix, Corot, Manet, Renoir, Caillebotte przez Cézanne i Pissarro!
Wystawa przedstawia także dzieła artystów, których reputacja jest mniej ważna, ale którzy zdobyli uwagę kolekcjonera, jak Paul Baudry, Carolus-Duran czy Louis Chéret.

2 rue Louis Boilly – 75016 Paris

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.