Dlaczego Moulin Rouge ?

Dlaczego Moulin Rouge ?

Dlaczego Moulin Rouge jest czerwony?

 

«Le Moulin-Rouge», emblematyczny paryski kabaret został założony w 1889 roku u podnóża Montmartre, w dzielnicy Pigalle. Kabaret stał  się symbolem miasta  i przyciąga wielu turystów. Niezwykły szczegół przyciąga uwagę wszystkich: duży wiatrak pomalowany na czerwono, który stoi na dachu. Wiecie dlaczego Moulin Rouge jest czerwony 😉 ? historia jego koloru jest  dość krwawa

Troche historii..

Trzeba się cofnąć do 30 marca 1814 roku aby zrozumieć pochodzenie nazwy tego emblematycznego dla Montmartru  miejsca. Tego dnia toczyła się bitwa, która doprowadziła do obalenia Napoleona I. Rosjanie chcieli przejąć wzgórze Montmartu jako punk strategiczny. Na drodze carskich żołnierzy stanęli czterej młynarze, bracia Debray, którzy bronili swego rodzinnego młyna. W trakcie walki trzech braci zginęło. Ostatni z braci zabił rosyjskiego oficera, który dowodził. Rosyjscy żołnierze zabili go a jego poćwiartowane  zwłoki przymocowali na skrzydłach młyna.
Aby upamiętnić to krwawe zdarzenie, ich matka postawiła na grobie mały czerwony młyn, który możemy do dzisiaj oglądać na cmentarzu Calvaire.

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.