Nowe muzea do odkrycia bezzwłocznie w Paryżu!

Nowe muzea do odkrycia bezzwłocznie w Paryżu!

5 nowych adresów wkracza w krajobraz kulturowy Paryża i proponuje niezwykłe wrażenia!

nowe muzea w Paryżu
Paryskie Atelier des Lumières 

Miasto światła pełne jest wyjątkowych muzeów.  Paryż stale odnawia możliwości w zakresie kultury i właśnie w tej dynamice 5 nowych muzeów zrewolucjonizowało nasze podejście do sztuki: Atelier des Lumières, Lafayette Anticipations, 11 Conti , Institut Giacometti i studio Le Corbusier.

 Atelier des Lumières

Przygotuj się na zanurzenie w samo serce największych dzieł Historii Sztuki! Atelier des Lumières czyli Warsztaty Światła zapowiada fascynującą podróż do  wyjątkowego świata artystycznego. 
Oferuje dość nowatorskie podejście do sztuki.

To paryskie muzeum w starej odlewni w 11 dzielnicy Paryża oferuje swoje unikalne doświadczenia na ponad 3000 m², gdzie pokazywane są obrazy największych malarzy, od podłogi po sufit!
Pełne zanurzenie wizualne, ale i słuchowe, gdyż zwiedzaniu towarzyszy muzyka, która pokazuje czas i atmosferę każdego płótna. W ten sposób wrażenia wzrastają dziesięciokrotnie, a zwiedzający postrzegają pracę artystyczną w sposób kompletny i żywy. Spektakl gwarantowany !

Otwarcie: 13 kwietnia 2018 pod hasłem „Klimt i Wiedeń”, gdzie wyjątkowy sprzęt multimedialny oferuje spacer po Belle Epoque. Wystawa ta będzie dostepna do 6 stycznia 2019 roku.  

38 rue Saint-Maur
75011 Paris 
Metro : Voltaire  | RER: Nation 

Lafayette Anticipations

„To, co zobaczysz, jeszcze nie istnieje” to motto tej nowej fundacji! Lafayette Anticipations to nowe miejsce poświęcone sztuce współczesnej, które można dowolnie przekształcać. Wysokie lub niskie sufity, małe kameralne pokoje lub duże przestrzenie otwarte na zewnątrz, pogrążone w ciemności lub skąpane w naturalnym świetle dzięki ogromnemu szklanemu dachowi … miejsce prezentuje zupełnie inny układ niż każda wystawa,odnawiając nieskończona wędrówka po różnych zakątkach tego miejsca.

Bezprecedensowy sposób na spotkanie z dziełem artystów, którzy eksponują swoje prace w konfiguracji, która ich odzwierciedla najbardziej. Muzyka i projekcje obrazów mogą również uzupełnić ten wszechświat,aby modulować wizualną i dźwiękową wizytę na różnych piętrach.

Otwarcie 10 marca 2018 roku

Lafayette Anticipation
9 rue du Plâtre, Paris 4 dzielnica

11 Conti  – LA MONNAIE DE PARIS

Kolejnym miejscem na do ponownego odkrycia jest  Monnaie de Paris. Najstarsza z francuskich instytucji została odsłonięta na nowo !
Monnaie de Paris rzuca światło na fundamenty swojej wielowiekowej działalności, otwierając dla publiczności swoje  warsztaty, w których ukryte są liczne sekrety i wspaniałe skarby. Wśród nich: mury manufaktury, które są cudem architektury i zbiory dziedzictwa, które nigdy wcześniej nie były pokazywane, cenne przedmioty, które przetrwały wieki. Odwiedzający odkrywają różne sposoby bicia monety, tworzenia ciosu, medalu lub innych przedmiotów sztuki.

Muzeum oferuje również nowe doświadczenia związane z metalem, pozwalając odwiedzającym na poznanie pracy rzemieślników,manipulowanie profesjonalnymi maszynami lub udział w warsztatach. Interaktywne muzeum,które oferuje ścieżkę opowiedzianą o ulepszeniu rzemiosła, nowoczesność tej instytucji, która nie zapomina o swojej historii.
Rzemiosło rzeźbiarza, emalierni, grawera i wielu innych nie będzie miało dla ciebie więcej sekretów! 
Otwarcie 30 września 2017 roku
11 Conti – La Monnaie de Paris  11 quai de Conti, Paryż 6 dzielnica

Institut  Giacometti

Muzeum Alberto Giacometti wreszcie otworzyło swoje podwoje w Paryżu w czerwcu 2018 roku!
Ten wybitny artysta XX wieku, malarz, rysownik i rzeźbiarz znany z brązowych figur, na początku swojej kariery w 1926 roku zainstalował się w skromnym warsztacie w 14 dzielnicy stolicy. Pracował tam podczas swojej 40-letniej kariery.
Fundacja Giacometti chciała odtworzyć legendarny warsztat zaledwie kilka krokówod pierwotnego adresu. To wyjątkowe miejsce w rezydencji o powierzchni 350 m² wstylu Art Deco łączy meble, rzeczy osobiste i przedmioty należące do artysty.Na ścianach, rysunki i adnotacje pomagają przenieść się w intymność artysty, chłonąćatmosferę  i zrozumieć proces tworzeniawielkiego mistrza. Ponad 70 rzeźb  są wystawione z tej okazji. Niezwykle delikatne, niektóre dzieła nigdy nie były podziwiane przez publiczność ! Gabinet sztuki graficznej z kolekcją ponad 5000 rysunków, litografii i osobistych zeszytów, a także biblioteka składająca się częściowo z zasobów artysty, punktuje wizytę muzeum.
Institut Giacometti 5 rue Victor-Schoelcher, Paryż 14 dzielnica

MIESZKANIE  ATELIER DE LECORBUSIER

Po dwóch latach remontu połączenie mieszkania & pracowni Le Corbusiera zostało ponownie otwarte dla publiczności w czerwcu 2018 r . Miejsce  wpisane na listę  Światowego Dziedzictwa UNESCO, ten duplex jest niezaprzeczalnie miejscem związanym z tym słynnym francuskim architektem i urbanistą.
Przez 30 lat było to zarówno miejsce do życia i pracy dla tego architekta wizjonera ale także  miejsce eksperymentów, gdzie testował nowe urządzenia i materiały.
Appartement atelier de Le Corbusier Immeuble Molitor
24 rue Nungesser et Coli, Paryż 16 dzielnica

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.