Wyjątkowy paryski fast food

Wyjątkowy paryski fast food

Wyjątkowy paryski fast food

wyjątkowy paryski fast foodNawet jeśli nie jestem  amatorem fast food to akurat ten budynek przykuł moją uwagę. Spacerując po okolicach dworca Saint Lazare a dokładnie po bardzo długiej ulicy Saint Lazare, zatrzymajcie się na chwile przy numerze 119.
Znajdziecie tutaj wyjątkowy paryski fast food…

Gambrinus ze swoja złotą koroną zamiast Ronalda w czerwonej peruce, „Król Piwa” zamiast emblematycznego clowna znanej amerykańskiej sieci – tak właśnie wygląda jedna z restauracji tuż obok dworca Saint Lazare w Paryżu. Jest ona bez wątpienia najbardziej nietypową ze wszystkich, ale także jest jedną z najbardziej obleganych w stolicy (2 000 klientów dziennie)

Wyjątkowy paryski fast food mieści się w budynku, który został sklasyfikowany jako szczególnie cenny dla narodowego dziedzictwa we Francji, czyli zabytek narodowy.

Wciśnięty pomiędzy dwie, typowe kamienice w stylu barona Haussmanna, budynek przy ulicy Saint Lazare, odróżnia się bez wątpienia od innych typowych fast food’ów amerykańskiego giganta.

Budynek z drewnianą fasadą, typową dla budownictwa alzackiego, został wybudowany w 1982 roku przez architekta Chaussan. Kompletnie zmodyfikował go dwa lata później  architekt Paul Marbeau. Już od samego początku, w jego wnętrzach powstała restauracja a następnie typowa alzacka brasserie o nazwie „Au roi de la Bière.

Siedzący bocian na kominie, cegła i drewniana oprawa oraz herb miasta Strasbourg kojarzą się jedynie z typowo alzacka zabudową.  Nieco zaskakuje ten widok w dzielnicy z typową zabudową w stylu barona Haussmanna. Na dodatek, na samym środku fasady króluje wciąż postać Gambrinusa, który wciąż wznosi swój kufel na znak zaproszenia do wypicia już nie piwa, ale napoju gazowanego…

119 Rue Saint-Lazare, 75008 Paris

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.