Wieża Montparnasse w Paryżu – lubić czy nienawidzić …

Wieża Montparnasse w Paryżu – lubić czy nienawidzić …

Wieża Montparnasse

zdominowała dzielnice a może i całe miasto. Można ją lubić lub nie…
wieza montparnasse paryz

Nad cała dzielnicą góruje przytłaczający swym ogromem wieżowiec Tour Montparnasse.
Otwarto go w 1973 roku jako część nowego centrum biznesu.
Dzięki swojej imponującej wysokości – 210 metrów i 59 pieter- wieża stała się, drugim po Wieży Eiffla, miejscem widokowym i punktem obserwacyjnym.  Spoglądając na nią można podziwiać jej wyjątkową majestatyczność i okazałość albo po prostu zastanawiać się jak mogło powstać w tym miejscu coś, równie koszmarnego. Jej powstanie wzbudziło wiele kontrowersji i dyskusji. Ci, którzy nie zaliczają się do jej zwolenników twierdzą, ze jest miejscem skąd można podziwiać przepiękną panoramę Paryża bez oglądania samej Wieży.

Paryz widok z wiezy Montparnasse

Taras widokowy

Podczas wizyty na najwyższym piętrze, na doskonale przygotowanym tarasie widokowym i przy sprzyjającej ku temu pogodzie, można podziwiać nie tylko całą panoramę miasta ale także okolice widoczną na około 40 kilometrów. Do dyspozycji zwiedzających przygotowane są stoły informacyjne, lunety obserwacyjne, punkty interaktywne a także film na temat symboliki architektury wież na świecie.
Zwiedzający mają także możliwość podziwiać stałą wystawę blisko dwustu archiwalnych zdjęć miasta Paryża.

wieża montparnasse

Najszybsza winda w Europie

Oprócz widoków wieża Montparnasse może nas zachwycić także doznaniami innej natury. A to za sprawą windy, która ma nas wznieść na wysokość 200 metrów i to w ciągu 38 sekund. Winda jest uznana za najszybszą w Europie.
paryz-wieza-montparnasse

Wieża Montparnasse jest na pewno dobrym miejscem na  podziwianie przepięknej panoramy Paryża. Przy okazji można sprawdzić czy należycie do jej fanów czy  jesteście zdecydowanymi przeciwnikami.

Jeśli macie ochotę na coś mniej kulturalnego ale także « cieszącego oko» to taki paryski spacer będzie bardzo udany.

33, avenue Maine 75015 Paryż

www.tourmontparnasse56.com

Wejście za darmo dla dzieci poniżej 7 lat.

Godziny otwarcia: od 1 kwietnie do 30 września od 9h30 do 23h30, od 1 października do 31 marca od 9h30 do 22h30 a w piątki i soboty do 23h00.

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.