Jaka pamiątka z Paryża

Jaka pamiątka z Paryża

Krótki lub dłuższy pobyt w Mieście Świateł wiąże się zawsze z jednym pytaniem na koniec pobytu – co kupić na pamiątkę dla siebie lub dla kogoś.

Brakuje Wam pomysłu na jakaś pamiątkę z waszej wycieczki do Paryża ? Nie ma chyba najlepszej odpowiedzi na pytanie jaka pamiątka z Paryża będzie najwłaściwsza.

Miło jest  zabrać « kawałek » Paryża  ze sobą i po powrocie do domu odkrywać go dalej, chociaż inaczej. Pomimo tego, że w dzisiejszych czasach wszyscy dysponujemy naszym własnym aparatem i telefonem itp., którym robimy setki czy tysiące zdjęć to nie zawsze są to zdjęcia najlepszej jakości.

Proponuje coś  dla tradycjonalistów takich jak ja. Będąc w Paryżu na pewno nikt nie myśli o czytaniu książek, wiadomo, jest tyle miejsc do zobaczenia a czas ucieka. Dlaczego zatem nie wyjechać z Paryża z czymś co zawsze będzie nam przypominało to słynne Miasto Świateł?

« Les plus beaux Panoramas de Paris » to książka, a w zasadzie album pełen Paryża i najpiękniejszych perspektyw tego miasta. Zobaczyć Paryż z góry to to świeże spojrzenie na miasto i jej okolice.

Od wyspy Św Ludwika po Invalides, rozległe perspektywy przybliżają zabytki, niejako „wyciągają” je w tego miejskiego krajobrazu i pokazują dialog stylów i wieków jaki zachodzi tutaj.

Panoramy Arnaud Chicurel to wspaniała pamiątka pozostająca wiecznie aktualna.

Książka ukazała się w 2014 roku w edycji Parigramme. Opisy zdjęć są w języku francuskim i angielskim.

les-plus-beaux-panorama-paryz

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.