Gdzie wypić dobrą gorącą czekoladę w Paryżu?

Gdzie wypić dobrą gorącą czekoladę w Paryżu?

Co jest lepszego w zimie niż rozgrzewający kubek gorącej czekolady? Bardziej lub mniej kremowa, aksamitna i słodka? …

Każdy znajdzie coś dla siebie, bo niby to samo a w każdym miejscu ma inny smak. W Paryżu takich miejsc, gdzie można delektować się tym przysmakiem, jest wiele. Oto kilka adresów, którymi chciałam się podzielić, przetestowane z największą uwagą … i radością.

Herbaciarnie Carette w Paryżu 

Idealnie usytuowane, herbaciarnie Carette są instytucjami. 
Kiedy natkniecie się na w Paryżu na jedną z herbaciarni Carette,  koniecznie spróbujcie gorącej czekolady i makaroników. Czekolada jest tutaj bardzo gęsta i pyszna. To nie jest tylko napój. Tutaj ale wspomnienie z dzieciństwa z ładnymi porcelanowymi filiżankami, metalowym czajnikiem i dyskretną obsługą. Uwielbiamy ten delikatny akcent retro,który nie pozostawia nikogo obojętnym.

Pierwszy był salon herbaciany na placu Trocadéro, który powstał w 1927 roku, otwarty przez  Jean Carette i jego żonę Madeleine.  
Oto wszystkie adresy Carette: 
4 Place du Trocadéro, 75016 Paryż
25 Place des Vosges, 75003  Paryż
7 Place du Tertre, 75018  Paryż

 

Paryska Angelina

Emblematyczna Angelina jest szczególnie znana ze swojej gorącej czekolady „L’Africain”. Często uważana za najlepsza w Paryżu, jego receptura nie zmieniła się od 1903 roku. Trzy rodzaje kakao pochodzenia afrykańskiego (Niger, Ghana i Wybrzeże Kości Słoniowej) są tak mieszane, aby nadać jej gęstość i smak tak szczególny i rozpoznawalny. Gęsta do perfekcji, gorąca czekolada w paryskiej Angelinie jest bardziej do zjedzenia łyżeczką,  niż do wypicia. Pocieszający napój par excellence.

226, rue de Rivoli w Paryżu  
Metro : Tuileries 
Otwarte od poniedzialku do piatku od 7h30 do 19h00 a w sobote i niedziele od 8h30 do 19h00. 

 

Jacques Génin, paryska gwiazda czekolady

Jacques Genin opiera się na dwóch wysokiej jakości składnikach, które roztapiają nasze kubki smakowe przy jego gorącej czekoladzie: gorące pełne mleko wylewane na mocną i dobrze dobraną czekoladę Valhrona. Kiedy otrzymujemy go napój kakaowy jest lekki, aksamitny i obfity, nie jest gęsty ale ma prawdziwy smak, który zachęca do powrotu ..
Jacques Génin
133 Rue de Turenne 75003 Paryz
Metro : Filles du Calvaire

 

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.