Citroën 2 CV w Paryżu zamiast limuzyny?

Citroën 2 CV w Paryżu zamiast limuzyny?

Gdzie znaleźć Citroën 2 CV w Paryżu ?

Citroën 2 CV w Paryżu jest częścią pejzażu miejskiego i powrotem do przeszłości. Citroën 2 CV kojarzą się bez wątpienia z filmami „Żandarm z St. Tropez” i Louis de Funès. Kinematografia francuska skutecznie wpoiła w nas obraz  „ nieśmiertelnej” 2 CV.
Spacerując po paryskich ulicach często natkniecie się na takie pojazdy. Zdarzają  się jeszcze prawdziwi fani tych pojazdów, którzy poruszają się po francuskiej stolicy tym samochodem. Na zlotach samochodów „vintage” albo „retro” , modelu podstawowego 2CV, pojawiają się także jego liczne odmiany.

Citroën 2 CV od dwóch koni fiskalnych potocznie zwany Deuche, Deudeuche, a nawet Deux pattes w odniesieniu do dwucylindrowego silnika. To popularny francuski samochód produkowany przez Citroëna od 7 października 1948 r. Do 27 lipca 1990 r. nieco ponad 5,1 miliona egzemplarzy, jest to jeden z dziesięciu najlepiej sprzedających się francuskich samochodów w historii. Było to auto klasy popularnej, maksymalnie uproszczone, by obniżyć jego cenę, tanie w produkcji i utrzymaniu. Kierowca i pasażerowie nie mogli liczyć na niemal żadne wyposażenie umilające podróż. Mimo tego – 2CV stał się jednym z najbardziej kultowych samochodów na świecie.

Citroën 2 CV w Paryżu
4 roues sous 1 parapluie w Paryżu
Citroën 2 CV w Paryżu

Macie ochotę na przejażdżkę po mieście w tym uroczym pojeździe? Zatem pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa i poczujcie wiatr we włosach … Każdy z kierowców jest odpowiednio przeszkolony po to abyście mogli zobaczyć najciekawsze zakątki oraz poczuć atmosferę miasta.  Okrzyknięty najbrzydszym samochodem świata, stał się jednak symbolem Francji i typowego francuskiego savoir vivre 😉

Nic prostszego, na paryskim rynku jest co najmniej dwie firmy, które proponują taką możliwość. Jest to doskonała propozycja na romantyczny wieczór we dwoje ale także na szalona eskapadę w gronie przyjaciół.

Citroën 2 CV w Paryżu jest częścią paryskich atrakcji
Citroën 2 CV w Paryżu

macie ochotę poczytać więcej ?

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.