Były sobie paryskie perfumy…

Były sobie paryskie perfumy…

Follow my blog with Bloglovin
Nadszedł taki czas w roku, kiedy wszyscy gorączkowo poszukują tego idealnego prezentu dla kogoś bliskiego. Perfumy są bez wątpienia jednym z produktów najczęściej znajdowanych pod choinką a paryskie perfumy trendy są zawsze… tekst pod tytułem: były sobie paryskie perfumy to tylko krotki wstęp do bogatej historii perfum.

Ostatnio coraz częściej powracają te dawno zapomniane choć prestiżowe perfumy, które opowiadają  historie jakiegoś domu mody czy wręcz całej epoki, w której powstały. Te dawno zapomniane domy mody czy perfumy przeżywają druga młodość a inne? które nigdy nie zeszły z tej sceny, przeżywają niezwykłą odmianę.

Nowe kreacje natomiast inspirowane są przeszłością…. Powracają zapomniane mikstury i rytuały a opakowanie dodaje efekt retro. Zatem wszystko co „stare” stało się trendy ….

Perfumy Misia Collection  – perfumy inspirowane słynną muzą artystów z lat 1900…

perfumy-chanel-misia

 

Misia czyli Marie Sophie Olga Zénaïde Godebska była córką polskiego rzeźbiarza Cypriana Godebskiego. Łączyła ją szczególna przyjaźń z Coco, która uważała ją za kwintesencje kobiecości. Misia określana była na paryskich salonach jako « Reine de Paris », gdzie spotykała  Mallarmé, Proust, Satie, Colette a także Picasso czy Cocteau.

 

 

Inne paryskie perfumy …

Były sobie paryskie perfumy-miss-diorSłynne Miss Dior, symbol najwyższego wyrafinowanie, powstały w 1947 roku. Od nie dawna dostępna jest także mgiełka do włosów Miss Dior Hair Mist . 6

Dom mody Jean Patou Paris powstał w 1914 roku a rozszerzył swa gamę w perfumy w 1925.
„L’Heure attendue” powstał w 1946 aby uczcić zakończenie wojny. Świętuje aktualnie swa kolekcje Héritage, do której należy „L’Heure attendue”

 

 

Były sobie paryskie perfumy-shalimarShalimar, pierwszy orientalny zapach w historii, powstał w 1925 roku. Powraca do wody kolońskiej jaka była tradycją Guerlain już od 1853 roku.

Dom « Le Galion » odradza się ze zgliszczy po trzydziestu latach. Stał się słynny dzięki znanemu perfumiarzowi Paul Vacher, który odkupił przedsiębiorstwo od księcia Murat w 1935 roku.
Jego słynne perfumy « Special for Gentlemen » powstały w 1947 roku, kiedy Francuzi poszukiwali marzeń, luksusu i ucieczki od wspomnień.

 

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.