Paryskie muzea wieczorową porą

Paryskie muzea wieczorową porą

Paryskie muzea wieczorowa poraParyskie muzea wieczorową porą to rozwiązanie dla tych, którzy maksymalnie chcą wykorzystać czas w Paryżu.
Kiedy przyjeżdżamy na kilka dni do Paryża to łatwo poddać się lekkiemu stanowi paniki… Jest tyle miejsc, zabytków i atrakcji do zobaczenia a czasu tak mało. Jeśli jeszcze do tego mamy w planach muzea to plan naszego pobytu może się okazać bardzo napięty.
Paryskie muzea wieczorową porą to także idealne rozwiązanie dla zapracowanych, którzy kończą prace w momencie, kiedy muzea zamykają.
Kiedy już tutaj mieszkamy i pracujemy, pochłonięci codziennością mamy wrażenie ze wyjście do muzeum jest poza zasięgiem. Kiedy kończę mój dzień w pracy, mam czasami wrażenie, ze poza rozlicznymi barami i restauracjami, nic nie jest otwarte.

Paryskie muzea wieczorową porą w praktyce

Aby moc kontemplować dzieła sztuki, być może nawet wśród mniejszej ilości osób niż zwykle, paryskie muzea przedłużają godziny otwarcia do późnych godzin wieczornych.
Co roku, podczas Nuit des Musées, o której już pisałam tutaj dziesiątki paryskich muzeów są otwarte całą noc, ku uciesze zwiedzających.
Palais de Tokyo jest otwarty przez cały rok aż do północy.
Centre Georges Pompidou jest otwarte do 21h00 a w czwartki, można zwiedzać w czasie wystaw czasowych na poziomie 6 do 23h.

Wtorek
Jeu de Paume w 8 dzielnicy Paryża, przedstawia fotografie, filmy wideo, instalacje i sztuka współczesna otwarte jest we wtorek do 21h00.
Czwartek
Muzeum d’Orsay jest otwarte do godziny 21h45, sprzedaż biletów do godziny 21h, rozpoczynają wypraszać zwiedzających o 21h15.
Palais Galliera, paryskie Muzeum Mody można zwiedzać do 21h00 a ostatni dostęp do kas biletowych i wystawy jest o 20h15
Marmottan Monet, o którym pisałam tutaj również jest otwarty w czwartki do 21h00 a ostatnie wejście możliwe jest o 20h30.
Quai Branly otwarte jest do godziny 21h00, stopniowa ewakuacja pomieszczeń od 20h45
Piątek
Musée YSL Paris otwarte w piątek do 21h00 a ostatnie wejście możliwe jest o 20h15.

Zatem, pozostaje jedynie życzyć miłego zwiedzania !

 

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.