Lato w Paryżu, dlaczego nie ?

Lato w Paryżu, dlaczego nie ?

Lato w Paryżu to dobry pomysł?

W Paryżu termometry oszalały i wskazują 30° C mniej lub więcej … zazwyczaj więcej. Trudno znieść takie temperatury na plaży a co dopiero na paryskich ulicach. Metro przypomina piekarnik, chodniki nagrzane a trzeba jakoś przetrwać lato w mieście… ale żeby przetrwać lato w Paryżu można odpowiednio się przygotować.
Co robić w Paryżu w upalne lato? Oczywiście jest kilka sposobów aby znaleźć trochę świeżości :

 1. Paryska plaża

  Chyba już nie trzeba przedstawiać corocznego wydarzenia na brzegach Sekwany i paryskich kanałów. Nadeszło lato a wraz z nim paryska plaża i mnóstwo rozrywki dla małych i tych trochę większych Paryżan. Kultura, gry, sport i relaks, każdy znajdzie coś dla siebie! W tym roku Paris Plage będzie sprawiać przyjemność trochę dłużej i paryska plaża potrwa od 7 lipca do 2 września. Można korzystać z wielu atrakcji w Bassin de la Villette lub w samym sercu parku Rives de Seine. Serce Paryża będzie cale w kolorach lata w tym roku, od lewego do prawego brzegu Sekwany. W basin de la Villette można nawet zamoczyć nogi i nie tylko, kąpiel pod okiem ratownika jest proponowana aż w trzech basenach.lato w Paryżu -paris plage

 2. Lato w Paryżu ? Muzea

  Jeśli kąpiele nie wydają wam się aż tak atrakcyjne, zawsze można skorzystać z bogatej oferty muzealnej w Paryżu. Klimatyzowane sale muzealne okażą się doskonałym rozwiązaniem w te upalne dni w Paryżu.

 3.  Paryskie pikniki

  Może lubicie rozłożyć kocyk w cieniu drzew w jednym z paryskich parków? Uzbrojeni w butelkę czerwonego lub białego wina i koszyk piknikowy możecie przetrwać ten upal konsumując francuskie przysmaki. Szukacie jakiegoś adresu ? Znajdziecie go tutaj, kiedyś już podpowiadałam, gdzie wybrać się na piknik w Paryżu.

 4. Lody, lody dla ochłody…w Paryżu

  W te upalne dni w Paryżu, Paryżanie nie są tylko konsumentami bagietki. Znane od wielu lat lodziarnie oblegane są tłumnie aby jakoś osłodzić te szalejące upały i spędzić mile lato w Paryżu. W Paryżu jest kilka prawdziwych instytucji oraz miejsc bardzo trendy w tematyce lodów.

 5. Lato w Paryżu  to mnóstwo paryskich wydarzeń

  Paryskie wydarzenia – jak co roku kalendarz przepełniony jest atrakcjami, wystawami i wydarzeniami, które warto zobaczyć i są oczywiście za darmo. Oto kilka przykładów, które sprawią, że nie będziecie żałować …

  Lato rozpocznie się Fnac Live na placu przed l’Hôtel de Ville od 5 do 7 lipca.
  Paryż pod gwiazdami? Od 6 lipca do 1 września w siedmiu paryskich parkach i ogrodach będzie można podziwiać gwiazdy Wiecej przeczytać można : https://quefaire.paris.fr/parissouslesetoiles

  Wszyscy czekają także na 14 lipca, kiedy maja miejsce liczne atrakcje, bale i pokazy sztucznych ogni. Wieczorem 14 lipca Wieża Eiffla rozbrzmiewa najpiękniejszymi dźwiękami i rozpali się wraz z tysiącem fajerwerków. W wyjątkowej scenerii widzowie odkryją klasyczny koncert, a następnie fajerwerki na temat Miłości.
  Trzeba coś jeszcze aby Was przekonać, ze lato w Paryżu też może być przyjemne?

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.