5 produktów made in Paris

5 produktów  made in Paris

5 produktów made in Paris …

Chcesz zabrać ze sobą coś na prawdę „paryskiego” ? Aby Ci pomoc, przygotowałam listę  pięciu produktów wykonanych w Paryżu lub regionie paryskim przez bardzo zmotywowanych rzemieślników i pasjonatów.
Lista będzie kiedyś sukcesywnie rozszerzana ale zacznijmy już dzisiaj od tych pierwszych pięciu, typowo lokalnych produktów.

Paryski miód Apis Civi

© Apis Civi

Miód górski jest przereklamowany! Teraz poszukiwany jest lokalny miód, produkowany w Paryżu, miód Apis Civi. Ule są rozmieszczone w całej stolicy, w miejscach czasem niespodziewanych, takich jak dach Galeries Lafayette lub Rotonde Canal St. Martin. Dla tych, którzy obawiają się, że zanieczyszczenie zanieczyszcza produkt końcowy, należy pamiętać, że pestycydy są zabronione w paryskich terenach zielonych, gdzie pszczoły są karmione. Mówi się, że wspaniała paryska różnorodność kwiatów nadałaby temu miodowi niepowtarzalny smak!

Le Myrha, ser made in Paris

Paryski miód
Ta nazwa sera nic ci nie mówi? Nic dziwnego, ponieważ jest to całkiem nowy wynalazek. Trzydziestolatek Pierre Coulon, jest twórcą tej miejskiej „serowni” w XVIII dzielnicy. Połączył siły z sąsiednią Brasserie de la Goutte d’Or, aby zaoferować ten ser z mleka krowiego z regionu paryskiego i rafinowanego w piwie .
Jest lokalny, ekologiczny i przede wszystkim bardzo oryginalny. Jeśli nie jesteś fanem piwa, Pierre oferuje również kilka klasycznych serów.

La laiterie de Paris – 74 rue des Poissonniers, 75018 Paris
Metro Marcadet Poissonniers linia 4 & 12

Wino z Montmartre, produkt Made in Paris

wino made in paris
© Comité des Fêtes et d’Actions Sociales

Nie trzeba od razu jechać w do winnic w okolice Bordeaux. Paryż produkuje własne wino, „Clos Montmartre”, w sercu dzielnicy o tej samej nazwie od 1933 roku. Za muzeum Montmartre można zobaczyć spadziste winorośle uprawiane zgodnie z ekologiczną uprawą. Nie ma ich wiele bo około 1700 winorośli. Tylko tyle, aby wyprodukować od 800 do 1000 butelek rocznie. Są one w sprzedaży przez cały rok w biurze turystycznym Montmartre lub podczas Święta Wina, które odbywa się co roku wczesną jesienią.

Syndicat d’initiative
7 Rue Drevet, 75018 Paris
Metro Abbesses, linia 12

Paryskie piwo Bapbap – produkt made in Paris

Piwo z Paryża
© Bières BAPBAP

Bapbap to paryskie piwo, w połowie drogi między piwami belgijskimi  a amerykańskim Pale Ales. Piwo robią z mieszanki chmielu i słodu jęczmiennego i pszenicznego, w browarze rzemieślniczym w pełnym sercu z 11. dzielnicy. Od rozdrabniania ziaren do butelkowania, wszystko dzieje się tutaj, w dawnym magazynie akcesoriów tekstylnych. Unikatowy w Paryżu obiekt o powierzchni 1800 m2 oferuje nawet wycieczki z przewodnikiem.

Bières BAPBAP – 79 rue Saint-Maur, 75011 Paris
Metro Rue Saint-Maur

Mydło Le Baigneur – produkt made in Paris

Mydło made in Paris
© Le Baigneur

Mydło produkują według starych receptur, z naturalnych produktów i z pięknymi opakowaniami vintage. Były pracownik restauracji, Fabien Meaudre postanowił w 2012 roku uruchomić swój warsztat-butik z męskimi kosmetykami w Montreuil. To w starej drukarni ze wspaniałym szklanym dachem produkuje ręcznie organiczne mydła ze składników wyprodukowanych w 50% we Francji, takich jak miód, hydrolat i olejki eteryczne z Prowansji. Nagle z przyjemnością zaoferujemy mydło relaksujące dla małej gorzkiej pomarańczy i drewna cedrowego …
https://lebaigneur.fr

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.