Święto Opery w Paryżu

Święto Opery w Paryżu

«Tous à l’Opéra» czyli Wszyscy do Opery

W przyszły weekend, podczas Europejskich Dni Opery, odbędzie się 8 edycja akcji pod hasłem „Tous à l’Opéra” czyli Wszyscy do Opery.

afiche-tous-a-opera

Zrzeszenie Francuskich Oper zaprasza publiczność 10 & 11 maja, podczas Europejskich Dni Opery aby poznać kulisy i skorzystać z darmowych atrakcji proponowanych szerokiej publiczności.

Cztery paryskie instytucje proponują wiele atrakcji dla melomanów, miłośników opery ale także dla wszystkich tych osób, które chcą poznać te dziedzinę sztuki oraz same budynki, które na prawdę warto zobaczyć i zwiedzić.

Proponowane atrakcji oferowane są bezpłatnie i dostępna dla wszystkich: próby, koncerty, warsztaty, próby kostiumów i makijażu, wycieczki za kulisami…

Jest to doskonała okazja nie tylko by poznać lub odkryć na nowo te dziedzinę sztuki ale także aby podziwiać jedne z najpiękniejszych zabytków w Paryżu jakimi są  Opery w Paryżu.

Opéra national de Paris – Paryska Opera Narodowa gości rocznie około 800 000 widzów, którzy maja okazje obejrzeć łącznie 360 reprezentacji opery czy baletu, koncertów i spektakli dla młodej publiczności.

opera-w-paryzu

Opéra Comique powstała w czasach panowania Ludwika XIV w 1714 roku. Jest to jedna z najstarszych instytucji teatralnych we Francji. Jego historia była za równo burzliwa i prestiżowa aż do momentu wpisania go na listę  teatrów narodowych w 2005 roku.

Tym samym rozpoczęła się nowa era dla Opery Comique, którego szczególną misją jest, poprzez swój unikalny repertuar, tworzenie i rozpowszechnianie opery, dzieł lirycznych dla szerszej publiczność.

opera-comique-paryz

Théâtre des Champs-Élysées – Teatr des Champs Elysees został wybudowany w 1913 roku, na przełomie Art Nouveau i Art Deco.

Oferuje wszystkie rodzaje muzyki klasycznej: orkiestry symfoniczne, recitale operowe i instrumentalne, balet, pop, muzykę kameralną, oratoria i opery.

Athénée Théâtre Louis-Jouvet – Teatr publiczny sklasyfikowany jako zabytek, Athénée Théâtre Louis Jouvet jeden z najpiękniejszych sal w stylu włoskim w Paryżu.

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.