Paryskie wystawy we wrześniu 2016 – czyli co warto zobaczyć w Paryżu po wakacjach…

Paryskie wystawy we wrześniu 2016 – czyli co warto zobaczyć w Paryżu po wakacjach…

Paryskie wystawy są zawsze dużą atrakcją dla miłośników sztuki, niezależnie od pory roku.

Jeśli wybieracie się do Paryża we wrześniu, to poza zwiedzaniem najbardziej popularnych miejsc zajrzyjcie do tych mniejszych i mniej znanych muzeów miasta.

Znajdziecie tutaj  podpowiedzi wystaw, które oddala was nieco od tradycyjnych szlaków paryskiego zwiedzania.

Jak wiadomo, jestem wielka fanką Muzeum Marmottan Monet. Tam zawsze znajdziemy coś, co ucieszy miłośników malarstwa impresjonistycznego, jakim właśnie jestem.

Paryskie wystawy Paryska wystawa, która będzie na pewno  ważna w kulturalnym kalendarzu zbliżającej się jesieni jest zatytułowana „HODLER MONET MUNCH”. Rozpocznie się 15 września w muzeum Marmottan Monet.
Pod kierownictwem krytyka sztuki Philippe Dagen wystawa  podkreśla wkład Ferdinand Hodler , Claude Monet i Edvard Munch na nowoczesne malarstwo w XX wieku. Pokazuje, w jaki sposób każdy z nich ma do czynienia z problemami z pozoru trudnymi do pokonania w malarstwie jakim jest reprezentacja przepływu światła na wodzie, blask słońca widziany z przodu lub graficznych wariacji światło na pniu drzewa.
Poprzez dobór dzieł oraz fragmenty korespondencji, trasa przedstawia spójność tych trzech malarzy w wizji swojej sztuki. Muzeum Marmottan Monet przedstawi wystawę  odważną, łącząc trzy oddalone od siebie światy, w czasie i w formie, tych trzech ważnych malarzy, którzy pokazali , że czasami trzeba ryzykować niezrozumienie społeczeństwa.

Wystawa dostępna od 15 września 2016 do 22 stycznia 2017. Cena wstępu: 11€, cena ulgowa 6.5€ a dzieci poniżej 7 lat maja darmowe wejście.
Adres: 2, rue Louis-Boilly – 75016 Paris 
Dojazd: 
Autobus: 32 & 63 
Metro linia 9, stacja La Muette

Kolejna paryska wystawa, tym razem na Montmartre, potrwa do 25 września i jest  zatytułowana « Artistes de Montmartre : 1870-1910, de Steinlen à Satie », która towarzyszy nowej prezentacji kolekcji stałej w Muzeum Montmartre.
Ta wystawa przedstawia dzieła ponad dwudziestu artystów, którzy mieszkali i tworzyli na Montmartre od 1870 do 1910 roku.
Trasa wystawy zorganizowana jest tak, aby chronologicznie pokazać artystyczne bogactwo tej epoki oraz dialog pomiędzy tymi różnymi osobowościami… naturaliści, impresjoniści, postimpresjoniści… dla wszystkich Montmartre stal się miejscem wolności artystycznej i ogromnej kreatywności.
Dwanaście sal wystawowych stanie się miejscem gdzie podziwiać będzie można ich kreacje, wpływy, różnice między nimi a zwłaszcza ich wspólny zamiar aby zrewolucjonizować sztukę ich czasu.

Adres: 12, rue Cortot – 75018 Paris
Dojazd: 
Metro linia 12, stacja Lamarck-Caulaincourt. 

Paryska wystawa, która Was interesuje ?  …  piszcie!

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.