Paris-Story

Paris-Story

Istnieje w Paryżu dosyć osobliwe kino, które baardzo rzadko zmienia swój repertuar.

Jest w zasadzie kinem monotematycznym i skupia się na jednym : Paryż, Paryż i jeszcze raz Paryż.

Paris Story, bo tak nazywa się ta instytucja, będzie świetnym początkiem wizyty w Paryżu.  Można rozsiąść się wygodnie w fotelu, poznać historie Paryża i po prostu zachwycić się.  Nie ruszając się z miejsca, widzimy miasto z zaskakującej perspektywy. Ten film  o Paryżu sprawia, że widzicie miasto z innej perspektywy.

Paris Story prezentuje od kilku dni swój „nowy” film zrealizowany przez ekipę bardzo popularnego programu „Secrets d’Histoire” oraz Yanna Arthus-Bertrand. Film pokazuje niespotykane zdjęcia lotnicze, ujęcia z dachów paryskich

zabytków, odkrywa kilka sekretnych miejsc, które nie są dostępne dla szerokiej publiczności oraz wspaniałą panoramę miasta. Miałam okazje uczestniczyć w premierze tego  filmu i muszę przyznać,  że żałowałam, kiedy się kończył.

W cieniu monumentalnej budowli paryskiej Opery, tuż obok Galerie Lafayette i Printemps taki seans może być  pomysłem na zwiedzanie Paryża „inaczej” , w jesienne deszcze i chłody czy upalne lato.  Oczywiście, jest to tylko film i nie zastąpi prawdziwego zwiedzania ale jest świetną „przystawką do uczty” (wybaczcie gastronomiczne porównanie ;-).

Paris Story jest otwarte codziennie oprócz 25.12 i 01.01 a seanse odbywają się co godzinę, od 10h00 o 18h00.

Spacerując po okolicach Opery, znajdziecie dyskretne wejście do tego zaskakującego miejsca.

Adres: 11bis rue Scribe,  75009 Paris   http://www.paris-story.com/

Bilet dla dzieci kosztuje 7€ a dla dorosłych 11€.

 

 

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.