Salvador Dalí na Montmartre

Salvador Dalí na Montmartre

Dalí na Montmartre – czyli zaskakujące spotkanie z mistrzem 


Spacerując uliczkami Montmartre możecie natknąć się na ciekawe miejsca. Pełno tutaj małych uliczek i zakątków. 
Wbrew pozorom nietrudno uciec od tłumów. Od Place du Tertre zaciszna, kreta rue Poulbot biegnie przez Place du Calvaire – najmniejszy plac Paryża – i prowadzi do DALÍ PARIS.  Jest to jedyne paryskie muzeum poświęcone Salvadorowi Dali, mistrzowi surrealizmu. Od ponad 25 lat Dali Paris prezentuje prywatną kolekcję Beniamino Levi, właściciela galerii, kolekcjonera dzieł Salvadora Dalí.

W latach dwudziestych ubiegłego wieku, ten kataloński ekscentryk, malarz i rzeźbiarz uznał, ze musi koniecznie przyjechać do Paryża. Francuska stolica uznawana była wówczas za stolice sztuki. 

W samym sercu Montmartre, niedaleko słynnego placu Tertre, można natknąć się na zaskakujące muzeum. Jako jedyne we Francji, espace Dalí prezentuje stałą ekspozycje całkowicie poświęconą temu mistrzowi surrealizmu.
Muzeum liczy ponad 300 egzemplarzy jego rzeźb i rycin.
Tutaj mamy okazje odkryć dzieła sztuki, dzięki którym Salvador Dali uznawany jest za jednego z najważniejszych artystów XX wieku. …
Wydaje się, że o Salvadorze Dalí i jego surrealistycznym świecie powiedziano już absolutnie wszystko. Jednak tak produktywny i zaskakujący artysta jak Dalí, gwarantuje nam zawsze jakąś niespodziankę.

To zaskakujące miejsce otwarte jest codziennie od 10h00 do 18h30 ale kasy zamykane sa juz o 18h00.
Adres : 11 Rue Poulbot,
75018 Paris


Agrandir le plan

Dalí na Montmartre

zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny publicznie.